Poradcovia v akcii

Prečo je dobrovoľný poradca potrebný?

Ako vysvetliť rómskemu dieťaťu, ktoré vyrastá v nerómskom prostredí, jeho rómske ja a formovať ho tak, aby mu rómska identita nebránila v rozvoji? V súčasnosti je mimo biologickej rodiny vychovávaných viac než 4-tisíc detí. Podľa dostupných odhadov až 60 % tvorí podiel detí s rómskym pôvodom. Aktuálna príprava nerómskych rodičov na prijatie rómskeho dieťaťa je však nedostatočná.

Viac

Michelle Kubištová – Dobrovoľná poradkyňa

Vyrastala v malej dedinke v rómskej rodine a so svojou identitou bola vždy zžitá. V podcaste približuje prácu dobrovoľnej poradkyne, jej zmysel a skúsenosti. Akým prekážkam čelia rómske deti v našej spoločnosti a ako im poradcovia môžu pomôcť?

Viac

Nikola Mitrášová – Dobrovoľná poradkyňa

Nika bola pri samotnom počiatku programu dobrovoľní poradcovia a dodnes je v programe veľmi aktívna.

Viac

Mami, pozri ako sa na mňa tá teta pozerá!

Náhradní rodičia nepoznajú základné hodnotové rozdiely medzi nerómskou a rómskou kultúrou. Nie je to ich vina, ale kdesi sa to aj v dôsledku nedostatku informácií o rómskej kultúre, prejaví.

Viac

Nie som čierna, ale hnedá alebo o zážitkoch dobrovoľných poradcov s deťmi

Mladí Rómovia, ktorí sa prihlásili do projektu Vnímaví pre zraniteľných ako dobrovoľní poradcovia, si sami prešli rôznymi prekážkami a boli vystavení mnohým predsudkom v spoločnosti. A práve v tom chcú byť deťom a mladým ľuďom nápomocní.

Viac