Príbehy z náhradných rodín

Dominika je z takého domčeka, kde deti čakajú na novú maminku a tatinka

Jedného dňa prišla do jej života rodina, ktorá si povedala, že práve ona je tým dievčatkom, po ktorom tak veľmi túžili. A tak do ich rodiny pribudla vtedy dvojročná Dominika. Teraz je z nej už dvadsaťtriročné dievča.

Viac

Vďaka adoptívnej dcére sa omnoho viac objímame a smejeme

„Odjakživa som vedela, že okrem vlastných detí chcem mať aj adoptované,“ hovorí Silvia Langermann. Keď sa jej narodili dvaja synovia, s manželom Tomášom sa rozhodli, že si ďalšie dieťa osvoja. Do svojej maďarsko-slovenskej rodiny prijali rómske dievčatko Barbaru.

Viac

Adela Matulayová: Známa mi povedala, že by skôr prijala postihnuté dieťa ako rómske

Adel sa spolu s manželom, po neľahkých zážitkoch, rozhodla, že si vezmú Emka do pestúnskej starostlivosti. Adel je Rómka a jej muž je neróm. Na prvý pohľad však obaja vyzerajú ako bežný pár, aký bežne stretávate na ulici. A Emko? Emko je čokoládovo-čokoládový chlapček.

Viac

Martina Magula: Čo nám dalo stretnutie s dobrovoľnými poradcami

Martina Magula je 13 – násobnou pestúnskou mamou aj detí s rómskymi koreňmi. Čo jej deťom priniesli víkendové stretnutia s dobrovoľnými poradcami?

Viac

Zuzana Lukáčová: Dievčatá sa navzájom pozývajú do svojich svetov

Mama dvoch dievčatiek. Nerómskeho a osvojenej Rómky Mie. Aký je príbeh ich rodiny a ako u nich vyzerá súzvuk rómstva a nerómstva?

Viac