Podcasty

O stretnutí nerómskych náhradných rodín, ich rómskych detí a dobrovoľných poradcov

Poďte si zažiť kúsok víkendového pobytu, kde sa stretli náhradné nerómske rodiny, ich rómske deti, dobrovoľní poradcovia a Rómovia. Ako svoje rómstvo žijú a cítia deti v bežnom živote?

Viac

Zdenka a Miroslav Balážovci a Janette Motlová: O výchove rómskych detí v náhradnej starostlivosti

Zdenka a Miroslav Balážovci v podcaste zdieľajú radosti a starosti života veľkej rodiny: majú štyri dospelé biologické deti a osem rómskych detí v náhradnej starostlivosti. Ako sa zrodila myšlienka veľkej rodiny a ako nových členov rodiny prijali biologické deti Balážovcov?

Viac

Jozef Ravasz a Róbert Hamburgbadžo: O rómskej kultúre a histórii

Aký priestor má rómska kultúra v súčasnom mediálnom svete na Slovensku a prečo je to tak? Aký vplyv majú historické udalosti na súčasný život Rómov?

Viac

Dagmar Kopčanová: Emócie naše každodenné

Psychologička Dagmar Kopčanová sa s Darinkou Mikolášovou v tomto diele podcastu rozpráva o emóciách z rôznych uhlov pohľadu: o ich povahe, farebnosti aj o tom ako s nimi v roli rodiča zdravo zaobchádzať.

Viac

Tomáš Hrustič: Jediná cesta k odbúraniu predsudkov je zážitok z osobného kontaktu

Etnológ Tomáš Hrustič zo Slovenskej akadémie vied sa delí o svoje bohaté vedomosti o živote Rómov na Slovensku v minulosti aj dnes. V podcaste zdieľa aj svoju osobnú skúsenosť života v rómskej rodine a necháva nás nahliadnuť do jeho vlastných predsudkov, ktoré sa postupne strácali, ako Rómov lepšie spoznával.

Viac