Podcasty

Dagmar Kopčanová: Emócie naše každodenné

Psychologička Dagmar Kopčanová sa s Darinkou Mikolášovou v tomto diele podcastu rozpráva o emóciách z rôznych uhlov pohľadu: o ich povahe, farebnosti aj o tom ako s nimi v roli rodiča zdravo zaobchádzať.

Viac

Tomáš Hrustič: Jediná cesta k odbúraniu predsudkov je zážitok z osobného kontaktu

Etnológ Tomáš Hrustič zo Slovenskej akadémie vied sa delí o svoje bohaté vedomosti o živote Rómov na Slovensku v minulosti aj dnes. V podcaste zdieľa aj svoju osobnú skúsenosť života v rómskej rodine a necháva nás nahliadnuť do jeho vlastných predsudkov, ktoré sa postupne strácali, ako Rómov lepšie spoznával.

Viac

Alena Molčanová: Biologická rodina v živote osvojených detí

Aké miesto má biologická rodina v živote osvojených detí a ich náhradných rodín? Kedy a ako sa o pôvodnej rodine s dieťaťom rozprávať a ako sa pripraviť na stretnutie alebo pobyt dieťaťa v jeho pôvodnej rodine?

Viac

Jozef Ravasz a Róbert Hamburgbadžo: Inšpiratívne príbehy zo života úspešných Rómov

Aký je životný príbeh a cesta k etnickej identite Jozefa Ravasza, ktorý pochádza zo slovenko – maďarsko – rómskeho prostredia? Akú cestu si prešiel Róbert Hamburgbadžo a ako sa vysporiadal s náročnými životnými podmienkami v detstve?

Viac

Lucia Hargašová a Juraj Vozár: O predsudkoch – odborne aj ľudsky

Lucia Hargašová, sociálna psychologička a výskumníčka Slovenskej akadémie vied a Juraj Vozár, manažér Centra príležitostí Valaská sa rozprávajú o predsudkoch a stereotypoch v našej spoločnosti.

Viac